Четвер, 08.16.2018, 11:02 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Юридична консультація. Питання-відповідь.

Головна » 2012 » Грудень » 5 » Приватизація і поділ квартири при розлученні.
5:12 PM
Приватизація і поділ квартири при розлученні.

Здрастуйте! Я проживаю в гуртожитку з дружиною і дочкою (9 років), знаходжусь на квартирному обліку і незабаром повинен отримати квартиру. В даний час ми з дружиною плануємо розірвати наш шлюб і мені б хотілося, щоб власником квартири був я чи моя дочка. Питання:

1) яким чином здійснити приватизацію одержуваної квартири?

2) чи маю я право брати участь у приватизації один, без дружини і дочки?

3) хто буде власником квартири?

4) яку частину від отриманої житлової площі буде мати моя дружина і дочка в разі розлучення?

Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь:

Якщо ви розірвете шлюб зараз, то і ділити буде нічого. Якщо ж ви встигнете отримати квартиру в шлюбі, але не будете її приватизувати до розлучення, то вона також не підлягатиме поділу, оскільки буде належати державі. Порядок приватизації квартири передбачений Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду" та Положенням державного комітету України по житлово-комунальному господарству "Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян". Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним державне житло на умовах, визначених Законом про приватизацію державного житлового фонду, але тільки один раз. Законодавством передбачено, що кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у власність максимум 21 квадратний метр житла. Додатково виділяється 10 квадратних метрів на сім'ю. За перевищення зазначеної норми необхідно доплатити - базова ціна одного квадратного метра становить 18 копійок (незалежно від району міста або категорії житла). На новонароджених також нараховується норма площі, що передається у власність безоплатно.

Передача займаних квартир здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають в даній квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку). Таким чином, згода вашої дружини знадобиться тільки в тому випадку, якщо вона прописана у вашій квартирі. Всі повнолітні члени сім'ї повинні з'явитися в ЖЕК і в присутності начальника ЖЕКу поставити свої підписи на заяві про те, що вони беруть участь в приватизації житла. Приватизувати квартиру потрібно на всіх членів сім'ї, тому якщо хтось з прописаних мешканців відмовляється стати власником, у приватизації відмовляють усім.

Дії щодо приватизації квартири по порядку:

1. Звернутися в ЖЕК з паспортами (свідоцтвами про народження):

- Заповнити бланк "форма N4", в якій перераховуються всі зареєстровані і проживаючі в квартирі, а також новонароджені і тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло, також вказується вся інформація, необхідна для складання приватизаційних документів (номер особового рахунку, площа квартири і т.д.);

- Надати копію квартирного ордера і довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався в квартирі після 1992 року) про те, що право на приватизацію ще не використане;

- Отримати в ЖЕКу технічний паспорт на квартиру, який видає майстер або технічна служба ЖЕКу;

- Заповнити заяву на приватизацію з підписами всіх членів сім'ї, (причому всі члени сім'ї повинні прийти в ЖЕК особисто, оскільки їх підписи завіряються начальником ЖЕКу).

2. Звернутися у відділ приватизації місцевої державної адміністрації з наступними документами:

- Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а особам до 16-років - свідоцтво про народження (ксерокопії);

- Ідентифікаційний номер (ксерокопія);

- Заяву на приватизацію житла (із завіреними начальником ЖЕКу підписами);

- Довідка з ЖЕКу - форма N4;

- Технічний паспорт приватизується квартири;

- При наявності у наймача або членів його сім'ї пільг на безкоштовну приватизацію займаного житла незалежно від розміру загальної площі, до заяви додається відповідний документ (копія посвідчення, довідка та інше), що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

- Розпорядження (рішення) органу приватизації про передачу квартири у власність.

Після цього необхідно отримати свідоцтво про право власності на квартиру, яке видається відділом приватизації протягом місяця з моменту реєстрації заяви.

3. Звернутися до органів БТІ для реєстрації права власності на квартиру.

Свідоцтво про право власності на квартиру підлягає обов'язковій реєстрації в органах технічної інвентаризації. Реєстрація права власності в БТІ займе не більше місяця з моменту подачі заяви.

Переглядів: 2307 | Додав: yoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0