Колишній чоловік більше 3-х років не проживає за місцем прописки, але знятися з реєстрації не бажає. Що мені робити? - 14 Вересня 2012 - Юридична консультація. Питання-відповідь. - Розірвання шлюбу. Расторжение брака.
П`ятниця, 12.02.2016, 9:01 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 86
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Юридична консультація. Питання-відповідь.

Головна » 2012 » Вересень » 14 » Колишній чоловік більше 3-х років не проживає за місцем прописки, але знятися з реєстрації не бажає. Що мені робити?
12:21 PM
Колишній чоловік більше 3-х років не проживає за місцем прописки, але знятися з реєстрації не бажає. Що мені робити?

Після розлучення мій колишній чоловік більше 3-х років не проживає за місцем прописки в моїй квартирі, за комунальні послуги не платить, проте на всі мої прохання знятися з реєстрації не реагує. Що мені робити?

 

Права власника квартири визначені статтями 383 Цивільного кодексу України та 150 Житлового кодексу України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім'ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на свій розсуд. У відповідності зі статтею 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Згідно зі ст. 156 Житлового кодексу України члени сім'ї власника квартири, які проживають разом з ним, користуються жилим приміщенням нарівні з власником квартири, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. Припинення сімейних відносин з власником квартири не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.

           Однак у ст. 405 Цивільного кодексу України зазначено, що член сім'ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. Тому ви можете звернутися до суду з позовом про визнання колишнього чоловіка втратила право користування вашою квартирою, у зв'язку з його відсутністю в квартирі без поважних причин більше одного року.


Переглядів: 461 | Додав: yoda | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0