П`ятниця, 03.29.2024, 12:49 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Що загрожує неплатникам аліментів. Розмір аліментів у 2012 році.

Аліменти — грошове утримання, яке у встановлених законом випадках одні особи зобов’язані надавати іншим (в силу шлюбу, доведеного батьківства тощо) у розмірі, передбаченому законом.

Покарання за несплату аліментів.

Обов’язок батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття закріплений нормами Сімейного Кодексу України, Конституції України, а при ухиленні від цього обов’язку кошти на утримання дітей (аліменти) стягуються з них у судовому порядку.
       У разі, якщо «дбайливий» татко не бажає платити аліменти, то за заявою його колишньої дружини, державний виконавець має право звертатися до право­охоронних органів (прокуратури, міліції) з поданням про притягнення його до кримінальної відповідальності за злочин, а саме, злісне ухилення від сплати, встановлених рішенням суду, аліментів на утримання дітей, згідно ст. 164 Кримінального Кодексу України. Після порушення кримінальної справи — матеріали передаються до суду для призначення винному міри покарання.

Такий злочин карається громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеження волі на строк від двох до трьох років.
Тож, доцільно було б в черговий раз попередити та звернутись до всіх платників аліментів, які намагаються ухилитися від їх сплати, віднестися з високою відповідальністю до виконання своїх батьківських обов’язків та не псувати судимістю свою біографію.

Неустойка (пеня) за прострочення сплати аліментів.

Згідно статті 196 Сімейного Кодексу України, якщо виникає заборгованість по аліментах, що стягаються за рішенням суду з вини платника аліментів, то одержувач має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожний день прострочки. При цьому форма вини (умисел або необережність) платника аліментів у разі стягнення судом неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів на вимогу одержувача аліментів за загальним правилом значення не має.

Таким чином, якщо людина, яка зобов'язана рішенням суду виплачувати Вам аліменти, їх не виплачує (виплачує не в повному обсязі), то Ви маєте право, згідно діючого Сімейного Кодексу України, звернутися з позовною заявою в суд про стягнення з даної особи неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожний день прострочки.

Розмір неустойки (пені) у кожному конкретному випадку різний, але залежно від того, як довго не виплачувалися аліменти, від того, в якому розмірі їх нарахували, може виникнути значна сума неустойки (пені) в порівнянні з сумою заборгованості.

Чому чоловіки не платять аліменти?

1. Бажання помститися колишній дружині. У нашій країні ініціатором розлучення найчастіше стають жінки. "Якщо ти вважаєш, що виховаєш дитину сама, от і виховуй. А від мене ні копійки не отримаєш!" Конфліктуючи з дружиною, чоловік забуває про найголовніше - про благополуччя дитини, роблячи його знаряддям помсти.

2. Нерозвинені батьківські інстинкти. Якщо ви всіляко оберігали чоловіка від турбот про дитину: не дозволяли йому міняти підгузники та пелюшки ( "Ти все зробиш не так!"), Заколисувати малюка ночами ( "виспись, тобі завтра на роботу") , водити в недільний гурток ( "Бідненький, ти ж весь тиждень вкалував"), будьте впевнені: аліменти після розлучення такий татусь навряд чи стане платити. Ви самі зробили його утриманцем в сім'ї. Якщо і до розлучення в нього не виявлялися батьківські інстинкти, то і після відходу з родини він не буде піклуватися про дитину.

3. З почуття протесту. Коли жінка забороняє батькові після розлучення зустрічатися з дитиною, вона робить велику помилку. У нього виникає протестна реакція: "Якщо я не бачу дитину, то і аліменти ти від мене не отримаєш!"

4. Боротьба за виживання. В останні роки дуже сильно змінилися соціальні установки. За радянських часів найчастіше чоловік заробляв більше дружини, а основна маса громадян мала однаковий рівень доходів. Тепер же, коли колишня дружина отримує значно більше, він не вважає за необхідне їй платити аліменти зі своєю крихітної получки. Крім того, у боротьбі за виживання помічають тільки тих, хто поруч. А поруч нова дружина і діти, і в першу чергу треба їх прогодувати.

5. Моральні якості чоловіка. Ця причина криється за всіма перерахованими вище. Батько, який забув, що його дитина хоче їсти, одягатися і вчитися, егоїстичний і інфантильний. Якщо б у чоловіка було почуття відповідальності, він завжди знайшов би можливість допомогти своїй дитині.

Аліменти платять і на дідусів

Якщо батьки ухилялись від виконання своїх обов'язків, діти можуть бути звільнені від обов'язку утримувати їх.

Статтею 202 Сімейного кодексу України передбачено, що повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.   У разі невиконання повнолітніми дітьми таких обов'язків батьки вправі вимагати від них сплати аліментів. Підставою для виникнення аліментних обов'язків повнолітніх дітей є непрацездатність та нужденність батьків.

Крім того, повнолітніх дітей можна зобов'язати допомагати батькам у разі важкої хвороби або інвалідності останніх.

Розмір аліментів на батьків визначає суд. Це може бути тверда грошова сума, а також частка заробітку чи доходу. При цьому враховується матеріальний стан сторін. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.

Іноді батьки пред'являють позови не до всіх дітей, тому що тоді як один з них ухиляється від надання допомоги, інші добросовісно виконують свій обов'язок. У таких випадках суд стягує з відповідача те, що припадає на його долю.

Втім, якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав за рішенням суду і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати батьків у дітей не виникає.

Аналогічні обов'язки покладає закон і на повнолітніх пасинка або падчерку, значиться у ст. 270 Сімейного кодексу України. Але при цьому враховується, чи отримували останні від вітчима чи мачухи систематичну матеріальну допомогу протягом не менше п'яти років.

Обов'язок падчерки, пасинка утримувати мачуху, вітчима виникає, якщо у тих немає інших родичів або ці родичі не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання. Пасинки (падчерки) сплачують аліменти, якщо вони самі виховувалися у осіб, які потребують в даний час матеріальної допомоги.

 Мінімальний розмір аліментів у 2012 році.

Згідно з ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 (коли розмір аліментів визначається у твердій грошовій сумі.

 

              На 2012 рік прожитковий мінімум встановлений статтею 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» і становить для:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня - 893 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 липня - 917 гривень, з 1 жовтня - 930 гривень, з 1 грудня - 961 гривня;

 - дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1112 гривень, з 1 квітня - 1134 гривні, з 1 липня - 1144 гривні, з 1 жовтня - 1161 гривня, з 1 грудня - 1197 гривень.

 

                                        Таким чином  мінімальний розмір аліментів у  2012 році становить:

                                                                                                       діти до 6 років                 діти 6-18 років

З січня   2012 р.

267,90 грн.

333,60  грн.

З липня 2012 р.

275,10 грн.

343,20  грн.

З жовтня 2012 р.

279,00 грн.

348,30  грн.

З грудня 2012 р.

288,30 грн.

359,10  грн.



Джерело: http://chumak.vn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=134%3A2011-01-21-22-26-23&lang=uk
Категорія: Мої статті | Додав: yoda (06.14.2012)
Переглядів: 946 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0