Субота, 04.21.2018, 9:09 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Що впливає на суму аліментів, які стягуються на дитину.
При визначенні розміру аліментів суд ураховує такі обставини (ч. 1 ст. 182 СКУ):
—    стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
—    стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів*;
—    наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
—    інші обставини, що мають істотне значення.
За рішенням суду алі
менти призначаються:
—    у вигляді частини від доходу батька (матері) дитини {ст. 183 СКУ);
—    у твердій сумі (ст. 184 СКУ).
У разі якщо аліменти стягуються на двох і більше дітей, суд призначає аліменти у вигляді єдиної частини від заробітної плати
(доходу) платника аліментів, яка повинна стягуватися до досягнення старшою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття старшою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням частки, що припадає на дитину, яка досягла повноліття.
Розмір аліментів у твердій грошовій сумі суд призначає за заявою платника або одержувача аліментів, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину становить не менше ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 СКУ). Розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, що діють у 2008 році, установлено ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 р. № 107-41.
Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним судом розміром аліментів і ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. З ст. 184 СКУ, п. 26 Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. №1751, постанова БАСУ від 07.02.2006 р.).
Слід мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду раніше прийнятих судових рішень про їх стягнення (п. 17 постанови № 3). Якщо змінюється розмір прожиткового мінімуму і виникає
необхідність провести перерахунок аліментів, потрібно звертатися до державної виконавчої служби, оскільки вона здійснює розгляд таких заяв (див. газету «Праця і зарплата», 2006, №31, с. 13, лист Мін'юсту від 14. 12.2006 р. №25/7-33-10803).
На підставі ч. 1ст. 192 СКУ за рішенням суду розмір аліментів, визначений за домовленістю між батьками або за рішенням суду, може бути змінено (зменшено або збільшено) за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
При виникненні особливих обставин (розвиток здібностей дитини, її хвороба, каліцтво тощо) той з батьків, з якого стягуються аліменти на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину (ч. 1 ст. 185 СКУ). Розмір участі в додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
* Підставою для звільнення від сплати аліментів не може бути те, що будучи працездатною, особа не працює без поважних причин (Ухвала ВСУ від 17.11.2005 р.).

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (08.31.2012)
Переглядів: 984 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0