Субота, 04.27.2024, 0:52 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Що робити, якщо хочеться уникнути розподілу майна приватного підприємства, створеного під час шлюбу

1. До укладення шлюбу

Варто укласти шлюбний договір, яким закріпити майно створюваних приватних підприємств (як передаване до складу статутного капіталу, так і купується підприємством надалі) на праві приватної власності за тим з подружжя, який значиться засновником за документами. Стаття 93Семейного кодексу, що регулює питання змісту шлюбних договорів, цілком це дозволяє.

Головне, щоб така умова не ставило другого з подружжя у «НАДЗВИЧАЙНИХ невігідне матеріальне становище». Дане поняття оціночне і його наявність може бути визначене тільки судом з урахуванням конкретних обставин. У разі якщо його наявність буде встановлено, відповідне умова договору буде визнано недійсним і підприємство буде підлягати розділу.

Крім того, можна підготувати грошову «заначку», яка отримає статус особистого майна, придбаного до шлюбу, і надалі формувати статутний капітал приватного підприємства за її рахунок, скориставшись п. 3 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу.

Проте в даному варіанті залишається відкритим питання статусу майна, отриманого підприємством іншими шляхами, ніж за рахунок внеску засновника. Можна, звичайно, спробувати спертися на норму ст. 58 Сімейного кодексу, але в ній мова йде на доходи від речі, тому доведеться доводити в суді, що вона стосується і додатково придбаного підприємством майна.

Також слід звернути увагу на ч. 1 ст. 62 Сімейного кодексу, яка надає можливості для визнання спільною сумісною власністю подружжя будь-якого підприємства (навіть заснованого одним з подружжя до шлюбу), якщо буде встановлено, що під час шлюбу внаслідок зусиль або вкладень другого з подружжя підприємство суттєво наростило вартість (наприклад, набуло додаткове майно) .

2. Після укладення шлюбу, але до створення підприємства

Залишається можливість укласти шлюбний договір (ч. 1 ст. 92 Сімейного кодексу).

У той же час можна отримати підприємство у спадок або в подарунок (п. 2 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу) або створити його за рахунок коштів, отриманих таким чином або в якості премії за особисті заслуги та досягнення (наприклад, у спорті) . Але це ставить ряд проблем. Зокрема, доведеться шукати особа, за допомогою якого можна створювати підприємство і оформляти його дарування (успадкування) або від якої отримувати грошові кошти. Крім того, не знімається і проблема статусу майна, що купується підприємством в ході його діяльності.

3. У шлюбі після створення підприємства

Все так само актуальний шлюбний договір, оскільки їм можна врегулювати статус і вже наявного у подружжя майна.

При цьому ст. 64 Сімейного кодексу передбачає можливість укладення між подружжям договору про відчуження частини в спільній власності на користь другого з подружжя. Такою можливістю теж не варто нехтувати.

Інші варіанти вже дуже сумнівні, оскільки включають дії, що нагадують підробку документів (наприклад, про походження коштів, внесених у статутний капітал).

4. На етапі розлучення

Сімейний кодекс не вимагає обов'язкового поділу майна, визнаного сумісною власністю подружжя, в натурі, хоча і визнає це основним способом врегулювання майнових відносин. Замість цього можлива грошова компенсація (ч. 4 ст. 71 Сімейного кодексу) або збереження цілісного об'єкта спільної власності (ст. 68 Сімейного кодексу). Однак такий розвиток подій можливий лише за згодою обох подружжя.

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (11.15.2012)
Переглядів: 791 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0