Субота, 04.20.2024, 9:52 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Лишенных родительских прав хотят обязать платить алименты - или на ребенка, или в госбюджет.

Законопроект (реєстр. №2548) спрямований на посилення відповідальності осіб за реалізацію своїх батьківських прав та сприяння фінансового забезпечення дитини.

Зокрема, пропонується внести зміни до статей 166 і 192 Сімейного кодексу, що передбачають прийняття судом рішення про призначення аліментів одночасно з процедурою позбавлення батьківських прав, в разі відмови законних представників отримувати аліменти, перерахування цих коштів до Державного бюджету. Відновлення перерахування аліментів на користь законного представника дитини відбувається після його звернення до суду.

На засіданні Комітету зазначалося, що Основний Закон України (частина друга статті 51) встановлює обов’язок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Забезпечення дитини  мінімально необхідними благами, що потрібні для її життя та виховання, є одним із найголовніших та найважливіших обов'язків батьків. Згідно зі статтею 166 Сімейного кодексу, обов'язок батьків щодо утримання дитини не припиняється навіть з позбавленням їх батьківських прав.

На засіданні зазначалося також, що у Загальній декларації прав людини (частина друга статті 25) проголошено, що діти мають право на особливе піклування і допомогу. Згідно з Преамбулою Декларації прав дитини (абзац 3), дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування. Відповідно до частини другої статті 3 Конвенції ООН про права дитини держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

За Конституцією України (пункт 6 частини першої статті 92) засади охорони дитинства визначаються виключно законом. Комітет вважає, що законодавча пропозиція ґрунтується на наведеній конституційно-правовій основі.

Водночас, на думку членів Комітету, припис законопроекту щодо прийняття судом рішення про перерахування аліментів до Державного бюджету доцільно було б узгодити з частиною другою статті 186 та частиною третьою статті 193 Сімейного кодексу, згідно з якими за рішенням суду аліменти або їх частина можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 

Джерело: http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/77919.html

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (05.29.2013)
Переглядів: 539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0