Субота, 04.21.2018, 9:00 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як відмовитися від батьківських прав

Особливість батьківських прав в тому і проявляється, що за своєю суттю ці права виступають одночасно і обов'язками батьків: виховання, освіта в навчальних закладах та утримання дітей. Тому чинне законодавство не допускає будь-якого відмови від батьківських прав, а передбачає можливість позбавлення або їх обмеження, як вид сімейно-правової відповідальності, при невиконанні батьками своїх обов'язків.

У той же час, в деяких ситуаціях дії батьків, які припиняють їх батьківські права і обов'язки, можна розглядати, як відмова від батьківських прав. Зокрема, батьки фактично відмовляються від своїх прав і обов'язків, даючи згоду на усиновлення дитини чужими людьми. При цьому не можна вважати, що їх позбавляють батьківських прав як міри відповідальності. Відмовою від батьківських прав може вважатися і відмова матері забрати новонародженого з пологового будинку.

Якщо ви хочете усиновити дитину свого чоловіка, то для цього необхідно, щоб батьківські права другого батька були припинені. Спочатку встановіть, чи сумлінно другий батько виконує батьківські обов'язки: виплачує аліменти, допомагає у питаннях виховання та освіти дитини, і поцікавтеся, чи не поставлений він на облік у наркологічному диспансері, не залучався до кримінальної чи адміністративної відповідальності. Поговоріть з цим батьком і поставте йому запитання, про його згоду на усиновлення вами його дитини. Якщо згоден, то попросіть його оформити відмову від батьківських прав, написавши заяву про згоду на усиновлення дитини та засвідчивши його в нотаріуса.

Зверніться до суду із заявою про усиновлення дитини. До заяви додайте довідки про стан свого здоров'я, розмір заробітної плати і про відсутність судимості, а також заява батька дитини про згоду на усиновлення, в якому виражений відмову від батьківських прав, і заява подружжя про згоду на усиновлення вами його дитини.

Якщо другий батько не згоден на усиновлення його дитини, то доведеться звертатися до суду, щоб суд спочатку позбавив його батьківських прав за наявності підстав, а потім вже дитина була усиновлена.

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (09.06.2012)
Переглядів: 1411 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0