П`ятниця, 03.29.2024, 10:51 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як позбавити батьківських прав.

Як позбавити батьківських прав

У житті дитини та сім’ї трапляється так, що один із батьків не виконує своїх обов'язків. Мало того, приносить дитині лише неприємності. І от другий із батьків ухвалює рішення про позбавлення батьківських прав.

Здебільшого це рішення дається непросто і на законодавчому, і на психологічному рівні. Однак той із батьків, хто виховує дитину самостійно, одержує деякі пільги.

Права матері-одиначки

Після позбавлення батька дитини батьківських прав, мама отримує статус матері-одиначки. І може одержувати держдопомогу на дитину. Згідно з ст. 18-3 Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми", дітям матері-одиначки надається допомога в розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини певного віку.

Матері-одиначки мають право на додаткову щорічну відпустку тривалістю до 7 днів і на так звану податкову соціальну пільгу. Тобто частина їх зарплати не оподатковується.

Мати-одиначка може вивозити дитину за кордон, і для цього їй не треба одержувати нотаріально завірений дозвіл батька дитини, вистачить лише рішення суду про позбавлення батьківських прав.

Чому позбавляють батьківських прав

Підставою для позбавлення батьківських прав може бути ухиляння батька чи матері від матеріального забезпечення дитини. У ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України детально прописано, чому треба позбавляти батьківських прав батьків.

Мати, батька можуть позбавити батьківських прав, якщо

- вони не забрали дитину з пологового будинку або лікарні без поважної причини і протягом 6 місяців;

- ухиляються від виконання своїх обов'язків із виховання дитини;
- жорстоко поводяться з дитиною (йдеться не лише про фізичне або психічне насильство, а й про приниження людської гідності дитини);

- є хронічними алкоголіками або наркоманами (треба медвисновок);
- експлуатують дитину, примушують його до жебрацтва та бродяжництва, проституції;
- засуджені за здійснення навмисного злочину щодо дитини.

Кого не позбавляють батьківських прав

Не можна позбавити батьківських прав людину, яка не виконує своїх батьківських обов'язків через душевну хворобу, слабоумство або інше тяжке захворювання, крім хронічного алкоголізму або наркоманії, або з інших, не залежних від неї причин.

Коли позбавляють батьківських прав, для суду обов'язкова умова – вина батька чи матері. Тобто якщо батько чи мати свідомо нехтують своїми обов'язками.

А найголовніше, якщо батька чи матір позбавили батьківських прав, вони однаково зобов'язані утримувати дитину та виплачувати на неї аліменти. Крім того, дитина залишається спадкоємцем навіть того батька, якого позбавили батьківських прав.

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Якщо у вас виникли будь-які інші питання юридичного спрямування – телефонуйте і ми допоможено Вам.

Посилання на перелік справ якими ми займаємося:

http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-6

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (06.11.2012)
Переглядів: 2349 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0