Субота, 04.21.2018, 9:08 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 87
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Чоловік перестав платити аліменти, виїхав невідомо куди. Що мені робити?

За рішенням суду мій колишній чоловік платив аліменти на дитину. Але останнім часом він перестав їх платити, каже, що втратив роботу і у нього немає грошей, а тепер ще й виїхав невідомо куди. Що мені робити?

Належне матеріальне забезпечення дітей - одна з головних обов'язків батьків.Згідно ст. 51 Конституції України та ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Також в статтях 8, 12 Закону України "Про охорону дитинства" говориться, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку, а батьки несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, також батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, створювати належні умови для розвитку здібностей дитини, готувати її до самостійного життя і праці.

Але на жаль, не рідкісні випадки, коли дитина залишається не тільки без уваги матері батька, а й без матеріального утримання. Згідно ст. 181 СК України, якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога. Виплата цієї допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Механізм надання тимчасової державної допомоги визначено Постановою Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 р. «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме ».

Згідно з цим Порядком, тимчасова допомога призначається у випадку, коли рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та майна, або один з батьків перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні , в місцях позбавлення волі, або якщо місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено. Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання того з батьків, який утримує дитину. Для призначення допомоги одержувач подає органу праці та соціального захисту населення заяву, копію свідоцтва про народження дитини, довідки про реєстрацію місця проживання. Після надходження всіх необхідних документів, протягом 10 днів приймається рішення про призначення допомоги.

Тимчасова допомога призначається кожні 6 місяців починаючи з місяця, в якому представлені всі необхідні документи; для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, які можуть бути підставою для продовження виплати допомоги. Тимчасова допомога призначається в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру аліментів на дитину, допомога призначається в розмірі різниці між розміром аліментів і сумою, що становить 30 відсотків прожиткового мінімуму. Перерахунок розміру допомоги проводиться органом праці та соціального захисту населення з дня досягнення дитиною відповідного віку без звернення одержувача, також без звернення одержувача розмір допомоги перераховується і в разі встановлення законом нового розміру прожиткового мінімуму.

Якщо у вас виникли будь-які питання юридичного спрямування – телефонуйте і ми допоможено Вам.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Посилання на перелік справ якими ми займаємося:

http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-6

Категорія: Мої статті | Додав: yoda (07.23.2012)
Переглядів: 839 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0