Усиновлення дитини інвалідом. - 19 Червня 2012 - Юридична консультація. Питання-відповідь. - Розірвання шлюбу. Расторжение брака.
П`ятниця, 12.02.2016, 8:58 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 86
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Юридична консультація. Питання-відповідь.

Головна » 2012 » Червень » 19 » Усиновлення дитини інвалідом.
12:54 PM
Усиновлення дитини інвалідом.

Я інвалід 1 групи по зору. Мені 30 років. Житлом, роботою забезпечений. Чи маю я право на усиновлення дитини?

відповідь:

Згідно ст. 212 Сімейного кодексу України, усиновлювачами не можуть бути:

- Особи з обмеженою дієздатністю;

- Визнані недієздатними;

- Були позбавлені батьківських прав (якщо права не були відновлені);

- Були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками - вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (припинено опіку, піклування, діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

- Перебувають на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

- Зловживають спиртними напоями або наркотичними речовинами;

- Не мають постійного місця проживання і заробітку (доходу);

- Страждають захворюваннями, перелік яких затверджений МОЗ України;

- Іноземцями, що не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

- Були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадського порядку, громадської безпеки та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, а також за злочини , передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому порядку судимість за вчинення інших злочинів ;)

- Потребують стороннього догляду за станом здоров'я;

- Особи без громадянства;

- Перебувають у шлюбі з особою, яка згідно з пунктами 3-6, 8 та 10 цієї статті не може бути усиновлювачем;

- Інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Також є п. 38 Постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини", в якому конкретизується, що усиновлювачами не можуть бути інваліди I і II груп, які за висновком медико -соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду.

Якщо у вас виникли будь-які питання юридичного спрямування – телефонуйте і ми допоможено Вам.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Посилання на перелік справ якими ми займаємося:

http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-6

Переглядів: 414 | Додав: yoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0