Підстави та наслідки позбавлення батьківських прав. - 15 Серпня 2012 - Юридична консультація. Питання-відповідь. - Розірвання шлюбу. Расторжение брака.
П`ятниця, 12.02.2016, 8:58 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Наше опитування
Чи зверталися ви до юриста в сімейних справах.
Всього відповідей: 86
Рейтинги
Яндекс цитирования Рейтинг@Mail.ru
Відвідування

Сімейний юрист.

Юридична консультація. Питання-відповідь.

Головна » 2012 » Серпень » 15 » Підстави та наслідки позбавлення батьківських прав.
2:06 PM
Підстави та наслідки позбавлення батьківських прав.

Підкажіть, будь ласка, якщо колишній чоловік, батько моєї дитини, зовсім не бере участі у її вихованні, не допомагає матеріально, часто випиває, чи можна його позбавити батьківських прав та які наслідки це матиме?

Сімейним кодексом України передбачені як підстави позбавлення батьківських прав, так і правові наслідки такого позбавлення (статті 164, 166). Так, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили надсилається судом органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Наслідками позбавлення батьківських прав є те, що така особа:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування у разі втрати годувальника, право на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

Разом з тим, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини. Тобто, за наявності вищеперерахованих підстав, ви можете звернутися в суд про позбавлення батька дитини батьківських прав та одночасно можете поставити питання про стягнення на дитину аліментів.

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, розподілі майна подружжя, інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Переглядів: 483 | Додав: yoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0